O mnie

Wiktoria Siedlecka-DoroszTytuł magistra sztuki w zakresie teatru uzyskałam na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jestem też arteterapeutką z dyplomem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Obecnie intensywnie współpracuję z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W ramach projektu Dorman. Archiwum otwarte badam dokumenty życia i pracy Jana Dormana – wybitnego reżysera teatralnego, ale też niezwykle nowoczesnego pedagoga teatru.
Szkolę też studentów APS, prowadzę warsztaty teatralne i arteterapeutyczne m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Jestem członkinią sekcji arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyłam kliniczny staż arteterapeutyczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia.

Bywam konferansjerem i lektorem. Zajmowałam się produkcją koncertową, eventową i telewizyjną (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Warszawa Singera, filmy dokumentalne dla Catholic Radio and Television Network). Pracowałam jako instruktor teatralny we Włocławskim Ośrodku Edukacji i Promocji Kultury, byłam jurorem konkursów i przeglądów teatralnych m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Ursynowskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Warszawie. Jestem współzałożycielką działającego we Włocławku Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego „Teatr Nasz”, które zajmuje się pracą teatralną z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem, z niepełnosprawnymi oraz więźniami. Brałam udział w polsko-niemieckim treningu teatralnym dla animatorów i pedagogów teatru organizowanym w Weimarze przez Culture goes Europe Soziokulturelle Initiative Erfurt e.V. Ukończyłam kurs I stopnia w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie Weroniki Sherborne.

Podczas studiów miałam zajęcia z wybitnymi aktorami i mistrzami mowy – profesor Ireną Jun i profesorem Zbigniewem Zapasiewiczem, którzy utwierdzili mnie w szacunku i zachwycie dla słowa. Mam też głęboką świadomość tego, że teatr angażuje człowieka totalnie – razem z ciałem i emocjami. Przy całej dyscyplinie, której wymaga – jest tak naprawdę obszarem nieskrępowanej wolności.

 

Wiktoria Siedlecka-Dorosz

„O!SWÓJ” 2.0. Zapraszamy jesienią!

  O!SWÓJ to projekt dla nauczycieli oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Jego części

Twórczość zabija strach

Teatr 21 serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym „Strach za

„Elementarz” w Nowym Teatrze

  Na podstawie „Elementarza” Mariana Falskiego. Od 1910 roku „Elementarz” Mariana